נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 שימושים לשמן קוקוס שלא הכרתם!

שמן קוקוס

בעולם כיום הרבה מהמוצרים בהם אנו משתמשים הם למעשה מלאכותיים, אך חבל להתעלם מהמצרכים הטבעיים שבהן השתמשו לפנינו במשך מאות שנים. מוצר טבעי שכזה הוא שמן הקוקוס, מוצר רב תכליתי ובריא המופק מהפרי הטרופי. בעוד שרובנו מכירים את השימוש בשמן קוקוס בבישול ובטיפוח העור והשיער, ישנם שימושיםפחות מוכרים שכדאי להכיר. במאמר זה נדבר על שלושה שימושים מפתיעים לשמן קוקוס שאולי לא הכרתם קודם. 

 

רשימת השימושים הסודיים של הקוקוס

הנה שלושה שימושים מעניינים לשמן קוקוס שעשויים להפתיע אתכם:

שמן קוקוס

הברקת רהיטים –

שמן קוקוס יכול לשמש כחלופה טבעית להברקה של רהיטי עץ. מה שצריך לעשות הוא לערבב כמות קטנה של שמן קוקוס עם מיץ לימון ולמרוח אותו על רהיטי עץ עם מטלית. השמן יעזור להזין ולהגן על העץ, בעוד מיץ הלימון יספק ריח רענן ותכונות חיטוי טבעיות.

 

קרם גילוח –

אם נמאס לכם להשתמש בקרם גילוח עמוס בכימיקלים, שמן קוקוס עשוי להיות חלופה מצוינת. לא רק שהוא מספק גילוח חלק וצמוד, אלא הוא גם עוזר להרטיב ולהרגיע את העור. מה שצריך לעשות הוא למרוח שכבה דקה של שמן קוקוס על אזור גילוח, ולעבור עם הסכין.

שמן קוקוס

דוחה חרקים –

שמן קוקוס יכול לשמש גם כדוחה חרקים טבעי. ערבבו כמות קטנה של שמן קוקוס עם כמה טיפות של שמנים אתריים כגון מנטה, עץ התה או לבנדר, ומרחו אותו על העור לפני היציאה החוצה. הריח של השמנים האתריים יעזור להדוף חרקים, בעוד ששמן הקוקוס יעניק לחות ויגן על העור.

 

לסיכום,

שמן קוקוס הוא יותר מסתם פרי, זהו מוצר שיש לו הרבה תפקידים, עם מגוון רחב של תפקידים מעשיים. משמירה על רהיטים ועד דוחה חרקים, הפרי הטרופי הזה מציע חלופה טבעית בלי כימיקלים רעילים למוצרים רבים המבוססים על חומרים לא טובים.

על ידי שילוב שמן קוקוס בשגרת היומיום, ניתן ליהנות מהיתרונות של תכונות ההזנה וההגנה שלו תוך הפחתת התלות בחומרים סינתטיים. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים פתרון לכל מיני בעיות שונות שצצות, ואם חשוב לכם לשמור על הגוף שלכם  ועל הסביבה, תתחילו לחקור על השימושים הרבים והמפתיעים של שמן הקוקוס.

שמן קוקוס

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי