נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה ההבדל בין סכיני שף לסכיני מטבח?

סכיני מטבח

המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית שלך, אבל הוא יכול להרגיש כמו שדה מוקשים של מונחים ומושגים מבלבלים. כשזה מגיע לבישול, יש הרבה מרכיבים, טכניקות וציוד שצריך לדעת עליהם – זה נכון במיוחד אם אתה רוצה להיות שף טוב יותר.

אם אתה חדש בבישול או סתם מחפש רענון של היסודות, אולי אתה תוהה מה ההבדל בין סכין שף לסכין מטבח. איך הם נראים? איך כדאי להשתמש בהם? והכי חשוב, איזה מהם כדאי שיהיה לכם במטבח? המשך לקרוא כדי לגלות…

 

מה זה סכין שף?

סכין שף היא הסכין המגוונת ביותר שתחזיק אי פעם. היא יכולה לחתוך ולקצוץ כמעט כל מזון. ניתן להשתמש בכל מיני סכיני שף שונות לשימושים החל מקיצוץ מהיר של עלים ועד חיתוך מורכב של בשרים. סוג זה של סכין הוא מה שרוב השפים המקצועיים משתמשים בהכנת אוכל. סכיני שף מגיעות במגוון צורות וגדלים.

הלהבים של סכיני שף לרוב מעוקלים, ומורכבים מחומרים שונים – כאשר כל חומר מעניק תכונות אחרות ושימושים אופציונליים שונים. סכיני שף לרוב יהיו מגוונות בתכונות שלהן, כאשר כל תכונה מאפשרת שימוש אחר וייחודי – הצורה של קצה הלב, צורת הייצור של הלהב, החומר ממנו מיוצר, אורך הלהב וצורת קעירותו.

הסכין של השף

מהי סכין מטבח?

סכין מטבח היא מהסוג שיש לרוב האנשים בבתיהם. לרוב האנשים יש סכיני מטבח במטבחם, לשימוש שוטף – אלה מאפשרות יצירה של ארוחות קלילות ושימוש גם בידי אלה שלא מומחים בשימוש סכין שף. סכינים אלו משמשות לקצוץ, לטחון ולחתוך דק מזון.

יש מגוון סכיני מטבח שניתן להשתמש בהן למשימות ספציפיות. סכין מטבח מעולה לקילוף פירות וירקות, חיתוך של ירקות ועשבי תיבול, ובאופן כללי שימושים שוטפים לחיתוך במטבח. יש סכיני מטבח שיותר מיועדות להכנת אוכל ויש אפילו כאלה שמאפשרות אכילה איתן.

 

ההבדלים בין סכין שף לסכין מטבח

ישנם כמה הבדלים עיקריים בין סכיני שף לסכיני מטבח. הבדל ראשון הוא השימוש בהן – סכיני שף יותר מדויקות, ומותאמות לסוגי חיתוך מסוימים, ולשימוש בידי אנשים שמבינים בשימוש. בידי טבח שאינו מומחה סגין שף לא יכולה למצות את הפוטנציאל שלה, ומסרבלת את עבודתו. סכיני מטבח, לעומת זאת, מיועדים לשימוש בידי כל אחד – גם אלו שלא מומחים במטבח יכולים השתמש בקלות ובנוחות בסכינים.

הבדל נוסף הוא התכונות של הסכינים השונות – סכיני שף לרוב יהיו בעלות להבים מיוחדים ליצירת אפשרויות חיתוך מדויקות, יחד עם משקל שונה וחומרים שונים מהם מיוצרים הלהבים. סכיני מטבח לרוב יהיו פשוטות יותר, עם תכונות להב מספקות לחיתוך טוב אבל לא לחיתוך מקצועי ומדוייק של סוגי ירקות, בשר וחומרים נוספים.

 

לסיכום…

בעת רכישת סכין, אתה רוצה לוודא שהיא מתאימה לצרכים שלך. כדי לעשות זאת, תצטרך לדעת את ההבדלים בין סכין שף לסכין מטבח. לכל סכין יש תפקיד אחר במטבח שלכם, לכן חשוב לבחור את המתאימה לכם.

סכיני מטבח

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי